TRENDY V BYDLENÍ

26.07.2019

Stejně jako móda i bydlení podléhá módním směrům. Jaké nápady se objevují v oblasti bydlení pro letošní rok?

Nejnovější trendy v bydlení slouží hlavně jako zdroj nápadů při plánování a zařizování interiéru. Nejdůležitější faktorem zůstává, abyste se ve vlastním bydlení cítili opravdu dobře. Z novinek a módních směrů pro bydlení se dá čerpat při větších rekonstrukcích i při drobných úpravách interiéru. Čím se letos inspirovat?

Barvou roku je korálová

Společnost Pantone každý rok vyhlašuje barvu roku, pro rok 2019 je to korálová, která má symbolicky vyjadřovat náladu a dění v oblasti kultury, módy i designu. 


Z této barvy vycházejí návrháři módy i interiérů, ovlivňuje vzhled bytového zařízení, zasahuje do průmyslového designu, obalů spotřebního zboží i grafického designu. V loňském roce byla barvou roku tajemná Ultra Violet, letos bude návrháře inspirovat jasná a pozitivní korálová barva, kterou společnost Pantone nazvala Living Coral 16-1546. Zářivý a přitom jemný odstín barvy evokuje červánky či podmořský svět, uklidňuje a povzbuzuje a přitom připomíná podmanivou i prchavou krásu přírody. Korálová barva se bude objevovat nejen na malbě a tapetách, ale i na nábytku, bytovém textilu, svítidlech i drobných doplňcích do bytu.

Rozčlenit prostor barvou nebo nasvícením

Velký obytný prostor, ve kterém bývají často spojené kuchyně, jídelna i obývací místnost, je dlouhodobým a oblíbeným trendem. Spojování do jedné velké místnosti je praktické i pohodlné, větší důraz se však bude klást na rozlišení jednotlivých prostor, aby celá místnost nebyla příliš unifikovaná.


Variant takového řešení přitom existuje celá řada, v současnosti se hojně používají například kuchyňské ostrůvky. Velkou roli mohou hrát i barvy, které pomohou s celkovým barevným odlišení dané zóny, ať už použitými doplňky, barvou zdí či volenými materiály. Opticky rozdělit prostor pomůže také jiný styl nasvícení nebo umístění svítidel do jiné výškové úrovně oproti zbytku místnosti. Jasného vyčlenění jednotlivých sektorů se dá docílit i jinak, takovým řešením může být například vyvýšení jídelního stolu nad zbylé prostory, díky kterému budou jednotlivé zóny opticky odlišné, celý prostor však bude nadále působit celistvým dojmem.


ZDROJ:

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/trendy-v-bydleni-pro-rok-2019-nove-barvy-materialy-i-technologie.html