Odhad pro dědické řízení Buštěhrad

02.07.2024

Poptáváte v Buštěhradu odhad pro dědické řízení a sháníte odborníka na odhad pro dědické řízení? Jsem kvalifikovaná makléřka pro tento odhad.

K čemu slouží odhad nemovitosti pro dědické řízení?

Pro účely dědictví je nutné vypracovat odhad ceny nemovitosti. Kdo ho provádí a co je třeba vědět?

V případě hodnoty nemovitosti, v případě odhadu ceny nemovitosti se pracuje s jasnými informacemi. Vypracování takového dokumentu nabízí specializovaní odhadci, nebo realitní kanceláře a realitní makléři.

Odhad pro dědické řízení

V případě dědického řízení notář upřesňuje informace ohledně dědiců a majetku zemřelého. Součástí takového řízení je i soupis majetku. Pokud do dědictví patří nemovitost, je potřeba dodat nebo vytvořit odhad ceny nemovitosti. Není ovšem nutné zpracovat odborný znalecký posudek. Stačí běžný odhad ceny nemovitosti, který může zpracovat realitní makléř. Od roku 2014 totiž nemusí být posudek pro účely dědictví od soudního znalce, stačí kvalifikovaný odhad nemovitosti.

Na koho se obrátit pro odhad nemovitosti k dědictví?

Pro dědické řízení je dostačují, když odhad obvyklé ceny nemovitosti zpracuje kvalifikovaný realitní makléř. Při zadávání takové poptávky nezapomeňte upřesnit, že se jedná právě o odhad nemovitosti za účelem dědictví.

Při zpracování odhadní ceny kvalifikovaným makléřem se do výsledné ceny promítne také znalost aktuální situace na trhu, znalost lokality a jiných okolností, které ovlivní celkovou hodnotu nemovitosti.